2014. március 31., hétfő

Brülé torta – a créme brulée után szabadon, saját ötlet alapján...



Az jutott az eszembe, hogy mi lenne, ha ezt az isteni finom crém brulée-t  habkönnyű piskótalapok közé tölteném?... Meg is csináltam! Az elmúlt hétvégén kétszer is megsütöttem: egyszer a kedvenc kollégáimnak - egy bulira, másodszor pedig az öcsémnek - egy kis szülinapi meglepetésnek. És büszkén mondhatom, hogy nagyon ízlett mindenkinek.  ;)
Hogy is tudnám jellemezni?  Puha, krémes, könnyű, selymes, lágyan vaníliás...olvad a szájban.
Itt a recept! Szerintem próbáljátok ki!!!
 
HOZZÁVALÓK:
Tészta:
·         5 tojás
·         1 csipetnyi só
·         2 csepp ecet
·         5 evőkanál cukor
·         5 púpozott evőkanál simaliszt
·         1 teáskanál sütőpor
ELKÉSZÍTÉSE:
A sütőt 120 C fokra előmelegítjük.
A tojások fehérjét és sárgáját elválasztjuk. A fehérjéket egy magasabb keverőtálba tesszük, hozzáadjuk a sót és az ecetet. Ez azért fontos, hogy keményebb legyen a habunk. Mixerrel a legmagasabb, turbó fokozaton habosítani kezdjük. Kb. fél perc elteltével kanalanként adagolni kezdjük a cukrot. Mind az 5 kanállal beleküldjük, és addig habosítjuk, mígnem a hab olyan fix nem lesz, hogy a mixer lapátja mintákat nem rajzol bele. Na, most jó. Ha kivesszük a mixer lapátkáit, a habnak nem szabad lefolynia róla. Tehetünk még egy próbát: fordítsuk a keverőtálat fejjel lefelé.  Ha a hab szinte meg sem moccan, akkor nagyon jó munkát végeztünk. Ha befejeztük a szórakozást a habbal, akkor szépen sorjában, egyenként, a mixert közepes vagy lassú fokozatra állítva a masszához adjuk a tojások sárgáját. Ezután jön a sütőpor, amit széthintünk a szép sárga masszánkon. Majd a liszt kanalanként, óvatosan, lassú fokozaton, nehogy összetörjön a hab.
A masszát sütőpapírral bélelt kb. 25-28cm átmérőjű tortaformába öntjük, és tűpróbáig lassan sütjük, kb. 30 percig . A massza szépen megemelkedik. Habkönnyű lesz.
Miután megsült, eltávolítjuk a tortaformát, sütőpapírt. Kicsit hűlni hagyjuk, majd kettévágjuk.
Krém:
·         4 egész tojás
·         200 ml főzőtejszín
·         120 ml zsíros tejszín
·         csipetnyi só – IGEN, nagyon fontos. Ettől lesz teljesebb ízű. Jobban kihozza az édes ízt.
·         2 zacskó vaníliacukor
·         110 g cukor
·         140 g teavaj
A hozzávalókat a vaj kivételével (!)- egy teflonbevonatú lábasan jól elkeverjük. Lassú tűzön, alacsony hőfokon, állandóan kevergetve sűrűre főzzük. A még meleg krémbe szeleteljük bele a vajat, és várjuk, míg elolvad.

 Ezután botmixerrel egyneműsítsük! A végeredmény egy nagyon selymes krém, ami lehet, hogy elsőre ijesztően hígnak, kissé folyósnak tűnhet. DE ez a titka annak, hogy a piskótalap nem szárad ki. Szóval a krémet hagyjuk lehűlni és ezáltal sűrűsödni.
És most megtöltjük, megkenjük a tortát:

Ha a tortaalapunk és a krémünk kihűlt, akkor, ahogy már említettem, a tortaalapot kettévágjuk. A krém 2/3-át a torta alsó lapjára kenjük, ráhelyezzük a felső lapot, és a maradék 1/3 krémmel szépen, egyenletesen bevonjuk.  Ezután jópár órára hűtőbe tesszük. Legjobb, ha estére készítjük el a tortát, és az éjszakát a hűtőben tölti. Ezalatt a krém nedvessége átjárja a habkönnyű piskótalapokat. Az ízek, zamatok tökéletesen összeérnek. Tálalás előtt óvatosan átvarázsoljuk a kicsikét egy tortatálra, a tetején egy kés vagy egy cérnaszál segítségével megcsináljuk a szeletek beosztását. Ezután finoman megszórjuk barnacukorral, majd óvatosan cukrászpisztollyal karamellizáljuk. Csak gyorsan , ügyesen , nehogy a krémben lévő vaj túlságosan megolvadjon.
És igeeeen! Kész is a torta!

2014. március 30., vasárnap

Egy Macaron vallomása


Engedjétek meg, hogy bemutatkozzam:  a becses nevem Macaron, de Gerbernek is szólítanak. Kettőnk közt legyen mondva, a ‚Macaront‘ jobban kedvelem. Kis, kerek formám csábít minden szemet. Mandulalisztből, cukorból és tojásfehérjéből vagyok. Az évek hosszú során nem sokat változtattak az összetevőimen, viszont – ami a színeimet illeti- az ételfestékek csodákra képesek ezen a téren. Az alakomat is meg akarták változtatni, de szerencsére megmaradtam aranyos kis kereknek.
Franciaország, főleg Párizs legflancosabb sütikéje vagyok. Hódítok a felnőttek és gyerekek körében egyaránt. Ideális édesség vagyok a reggelihez, a párizsi teaszalonok nagy üdvöskéje, csinos és fincsi ajándék bármilyen alkalomra.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Itáliából származom. De hogyan is kerültem Franciaországba?  1533-ban Medici Katalin feleségül ment Orleans hercegéhez, akit később francia királlyá koronáztak 1547-ben. Ő nem volt más, mint II. Henry király. Szóval Medici Katalin ragaszkodott hozzám akkor oly nagyon, és magával vitt…
A mai duplázott formácskámat csak a 20. század elején kaptam. L.E. Laduree a híres francia cukrász unokája fejéből pattant ki az az ötlet, hogy két fél puszedlit össze is lehet valamilyen ínyenc krémmel ragasztani. És milyen igaza volt!



 

Macaron - a recept


 A francia hét méltó befejezése ez a gyöngyszem…a macaron. Nagyon igényes finomság még haladó háziasszonyoknak is. Próba – szerencse. A  vicces  ebben a történetben az, hogy ezt a sütit először a 15 éves lányom, Lilla sütötte meg… Nagyon komoly tanulmányokat végzett előtte. Videókat nézegetett a macaron készítésről,  különféle recepteket, fortélyokat és tanácsokat olvasgatott. És neki/ nekünk ez a verzió vált be:

HOZZÁVALÓK: 

·         3 tojásfehérje

·         200g porcukor

·          120g mandulaliszt

·          50g kristálycukor

·          csipetnyi só

·         ételfesték

ELKÉSZÍTÉSE:    
  A mandulalisztet és a porcukrot szitáld össze. Nagyon finom szemcséjű alapanyagot jó használni. A tojásokat 5 percre tedd meleg vízbe, hogy szobahőmérsékletűek legyenek (fontos!). A tojások fehérjéből csipetnyi sóval, a kristálycukor fokozatos hozzáadásával verj habot. Ha színezni akarod őket, akkor a kemény habhoz cseppents az ételfestékből. Mindig picivel sötétebb árnyalatot keverj a kívánt színnél, mert ez még fakulni fog. Ezután add hozzá a mandulaliszttel elvegyített porcukrot - finoman, lassan, érzéssel… spatulával. Kb. 65-75-ször kell megkeverni. Akkor jó, akkor kész, ha a spatulát kiemeled a habmasszából, és a rajta lévő hab nehézkesen, lustán, lassan, alig-alig csurran-cseppen vissza a tálba. A massza ne legyen szemcsés. Nem szabad túlkeverni, mert akkor lapos marad és nem lesz talpacskája, viszont ha nincs megfelelően kikeverve, akkor meg berepedezik.

A masszát töltsd habzsákba, és sütőpapírral bélelt tepsire varázsolj formás kis halmocskákat. Ha kifektetted a halmokat, a tepsi alját ütögesd az alatta lévő munkafelülethez (asztalhoz, kredenchez…), hogy a felesleges légbuborékok eltávozzanak.
 

20-30 perc pihentetés következik, hogy száradjanak. Ezután ujjal óvatosan érints meg egy korongocskát. Ha nem tapad az ujjadhoz, csak ujjlenyomatot hagysz rajta, akkor készen áll a banda a sütésre. Hajrá!  120-130 C fokon 20 percig szárítjuk/ sütjük.
 

TÖLTELÉK: lehet ízes lekvár is, vagy egy könnyed vajas krém.

HOZZÁVALÓK:

·         2 tojássárgája



·         3 evőkanál cukor

·         4 evőkanál tejszín

·         50 g vaj

·         Ételfesték, ha színezni akarjuk

ELKÉSZÍTÉSE: A tojást, cukrot és a tejszínt jól elkeverjük, majd lassú lángon, állandóan kevergetve sűrűre főzzük. Ha langyosra hűlt a massza, belekeverjük a vajat és az ételfestéket. Botmixerrel nagyon finom selymesre tudjuk keverni. Hagyjuk teljesen kihűlni…

Megosztanám ezt a linket itt alul (angolul van), amely bemutatja, amit én a fentiekben leírtam. Nagyjából majdnem így készítettük el a kis aranyoskákat. Ajánlom megtekinteni!

http://www.youtube.com/watch?v=xJ636Y8N6E8

SOK SIKERT!
 

2014. március 29., szombat

Francia hagymaleves



A francia ihletésű ételek közül nem maradhat ki a francia hagymaleves, amely hatalmas kedvenc nálunk. Ez a leves mit sem bizonyít jobban, mint hogy egyszerű hozzávalókból is lehet csodálatos, karakteres ízeket varázsolni és jókat enni. Tökéletes, könnyen elkészíthető étel, amolyan gazgag leves. Fogyasztható bármikor: egy esős őszi estén vagy egy fagyos téli napon nem is kívánhat az ember nála jobbat. A mai csodálatos verőfényes tavaszi napon is nagy lelkesedéssel fogadta a család. Ebben a levesben benne van az ízek kavalkádja: a hagyma kiválóan édeskés, karamellizált íze, a fehérbor savassága, a rozmaring, tárkony éskakukkfű karakteres ízei, és a vaj lágysága...
 

Én így készítem:

HOZZÁVALÓK:

             500 g hagyma karikára, félkarikára vágva - egy kis póré, egy kis vörös vagy fehér, ki melyiket szereti jobban

             1-2 evőkanálnyi vaj, 2-3 evőkanálnyi olaj

             1 evőkanál provence-i fűszerkeverék, vagy ha nincs, akkor: 1 mokkáskanál rozmaring, csipetnyi tárkony ,csipetnyi kakukkfű

             1 teáskanálnyi frissen őrölt fekete- vagy színes bors

            

             1-2 evőkanál mustár (nem édes)

             1 púpozott evőkanál liszt

             200 ml száraz fehérbor

             1 l húsleves alaplé, ha nincs, akkor  megteszi leveskockás is…

             a tálaláshoz: szeletelt, könnyen olvadó keménysajt (pl. Eidam, Gouda, Cheddar…)

ELKÉSZÍTÉSE:

Egy lábasban felhevítjük az olajat és a vajat. Ha elég forró, hozzáadjuk a felkarikázott hagymát. Jól megkeverjük, hogy a zsiradék bevonja a hagymát. Pár perc múlva hozzáadjuk a sót, a borsot és a fűszereket. A sótól máris megadja magát a hagyma: kiadja a benne lévő nedvességet, puhulni kezd. Közepes lángon kevergetjük, kavargatjuk pár percig.

Ezután alacsonyabb hőre - spórra tesszük és lefedjük. Kb. 20 percig hagyjuk, hogy a hő megtegye, amit tennie kell: karamellizálja a hagymát és összeboronálja a fűszerek csodás ízével. Ezalatt a húsz perc alatt azért nem szabad teljesen magára hagyni a keveréket! Időnként lessünk a fedő alá, keverintsünk rajta egyet- kettőt, nehogy a hagyma leégjen. Viszont ha nem elég erős a láng, és a hagyma csak puhul és nem karamellizálódik, akkor állítsuk magasabbra a hőt. Ezzel el kell picit játszogatni, de megéri.
 

Kb. 20 perc múlva, amikor a hagyma megfelelően karamellizálódott, én le szoktam venni a tűzről vagy lekapcsolom alatta a tüzet. Ezen a ponton adjuk hozzá a mustárt és a lisztet, és öntsük hozzá a bort, keverjük el, hogy ne maradjanak benne lisztcsomók és a mustár is oldódjon fel. Ha ez megtörtént, gyújtsuk meg alatta a tüzet és öntsük fel a húsalaplével, keverjük. Enyhén lefedve engedjük, hogy forrásba jöjjön és legalább 10 percig néha-néha megkeverve hagyjuk, hogy a borban lévő alkohol elillanjon, a lábas aljáról a pörcöcskék feloldódjanak, ezzel is gazdagítva az összhatást. Hadd főjenek össze a nemes nedük és ízek!

Nem marad más hátra, mint hogy tálaljuk.

1.            A legegyszerűbb mód:  tányérba szedjük és megszórjuk bármilyen reszelt sajttal, és egy szelet ropogós friss kenyérrel vagy egy szelet ropogós pirítóssal esszük.
 

Ha akarjuk, a kenyérszeleteket akár fel is kockázhatjuk, megpiríthatjuk és beleszórhatjuk a levesbe.

2.            Ha van olyan leveses tálkánk, amely magas hőfokot is kibír, akkor szedjük abba a levest és takarjuk le egy szelet sajttal, majd tegyük a 300 fokos sütőbe. A sajt megolvad, megpirul…

3.            Ahogy a képeken is látható, én ma a cipós változat mellett döntöttem:

Kiszedtem a cipó belsejét, belemertem a levest, tettem rá sajtot, be a sütőbe néhány percre, és az eredmény: nagyon-nagyon finom volt!!! Érdemes kipróbálni, garantáltan biztos a siker.
 


2014. március 27., csütörtök

Créme Brulée



Akik ismernek, biztosan hallották már tőlem azt, hogy a jóra várni kell... Nos a Créme Brulée (is) pontosan ezt igazolja. Olyan, de olyan mennyei finom, viszont olyan, de olyan sokat kell rá várni. Nem bírom ki…


Nézzük csak!A krémalap összeállítása roppant egyszerű,7-8 percet vesz igénybe. Ez még rendben is van. De aztán kezdődik a maraton… A flancos babusgatás a sütőben – vízfürdőben, majd, ha kész, várni,csak várni, míg hűl, hűdögél. És amikor az ember leánya  már attól a pillanattól nem bír magával, hogy a vaníliaillat a levegőbe kerül, el lehet képzelni, milyen nehéz kivárni azt a jópár órát, amíg odajutunk, hogy a kiskanalunkkal óvatos mozdulattal feltörjük a roppanós karmell-réteget, és merítünk a krém lágy mélyéből… és végre megkóstoljuk, és… csak ismételni tudom magam: MENNYEI.



HOZZÁVALÓK:
6 tojássárgája
65 g kristálycukor a keverékhez
400 ml zsíros tejszín
1 vaníliarúd
6 dkg barnacukor a karamellizáláshoz

ELKÉSZÍTÉSE:
Melegítsük elő a sütőt 150 fokra. Öntsük  a tejszínt egy lábasba. Hosszában vágjuk ketté a vaníliarudat, kaparjuk ki a belsejét – az apró magocskákat. Ezzel kiszabadítottuk a vaníliaillat és -íz lelkét. Ezt tegyük bele a tejszínbe...mindent- a vaníliarudat és a belsejét is. Lassú tűzön melegítsük forráspontig, majd hagyjuk kicsit hűlni. A hő hatására a vanília  még inkább érezteti az isteni illatát. Ez teljesen átjárja a tejszínt is, meg a konyha légterét is betölti.


Egy tálban jól keverjük össze a tojássárgákat a cukorral.
Ehhez  szépen fokozatosan adjuk hozzá a tejszínt, amelyből előzőleg kivettük a vaníliarudat, jól keverjük el.
Szűrjük át sűrű szitán a keveréket, ezzel minden csomócskától, vaníliadarabtól megszabadulunk. Ha képződött rajta hab vagy buborék, azt egy kanállal húzzuk le.


Öntsük a keveréket 4 tálkába. Készítsünk elő egy magasabb falú tepsit, amelybe belefér a 4 tálkánk. A tepsi aljára terítsünk konyharuhát, majd rakjuk bele a tálkákat,és öntsük fel vízzel. Akkor megfelelő a vízfürdő szintje, ha a víz a tálkák feléig ér.
Nagyon ügyeljünk, hogy ne kerüljön egy csepp víz sem a krémbe!
Ezt a kompozíciót tegyük a sütőbe, és süssük addig, amíg a szélén és a tetején már szilárd lesz a massza, de a  belseje még rezgős. Ez kb.40-50 perc.
Vegyük ki a sütőből, majd óvatosan a tálakat a vízfürdőből is, és hagyjuk hűlni először szobahőmérsékleten, majd a hűtőben. Ez jópár órát vesz igénybe.
Tálalás előtt szórjuk meg a tetejüket barnacukorral, ne túl vastagon. Ha van cukrászpisztolyunk, akkor azzal karamellizáljuk meg a tetejét. Érdemes egyet beszerezni! Ha nincs pisztoly, akkor a tálkákat újra be kell küldenünk a sütőbe, ezúttal 200 fokba, hogy a cukor hirtelen karamellizálódhasson.
 

 Ez a klasszikus elkészítési mód.

Én azonban kísérletezős vagyok, és kikísérleteztem egy EXPRESSZ VERZIÓt:

Állítsuk össze a krémalapot a fentiek szerint. Ez 7-8 perc ugyebár. Ezt a keveréket tegyük egy lábasba és nagyon lassú tűzön, nagyon óvatosan kevergetve hevítsük, amíg be nem sűrűsödik. Azért kell lassan, óvatosan, hogy a túl nagy hő össze ne kapja a tojást, mert akkor lőttek a desszertnek. Na de legyünk bátrak! Szóval ha a massza besűrűsödött- kb10-12 perc (!!!), öntsük bele a tálkákba és hagyjuk hűlni – hűtőn kívül. 30 perc alatt szobahőmérsékletűre hűl, és ekkor már fogyasztható. Mennyivel gyorsabb, ugye!?  A hűtőben még másfél óra kell…. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ennek az expressz verziónak más az állaga. Nagyon finom, de nem annyira selymes, mint az eredeti eljárással készült krémnek. Hát igen, a jóra várni kell!

2014. március 26., szerda

Quiche Lorraine

 

 


Kis Loren... Az meg ki? ;) Hát Quiche Lorraine!!! Nekem ő az egyik kedvencem a francia finomságok végtelen tárházából. A magyar neve lotaringiai lepény is lehetne...de ebben az elnevezésben nincs semmi fantázia, maradjunk inkább a kislorennél. A franciák pizzája, egy klasszikus francia étel, melynek alapgondolata a következő: egy omlós tésztaágyon pihenő, gazdag feltéttel megpakolt, tejszínes tojással összesütött lepény.
Ha elsőre kacifántosnak tűnik is, elkészíteni egyáltalán nem is olyan nehéz. Én ma(is) így készítettem:

HOZZÁVALÓK:

Tészta:

·         10 dkg puha vaj

·         20 dkg simaliszt

·         1 egész tojás

·         Fél mokkáskanálnyi só

Töltelék:

·         3 egész tojás

·         250 ml zsíros tejszín, aki diétásabban szeretné, annak 12%-os főzőtejszín

·         200 g reszelt sajt –Eidam, Emmentaler,

·         100 g sonka csíkokra vágva itt is dönthetünk a diétásabb pulyka- vagy csirkesonka mellett, de tarthatjuk magunkat az eredeti recepthez, és akkor ...húsos szalonnát  használjunk.

ELKÉSZÍTÉSE:

A tésztához a lisztet, sót a puha vajjal összemorzsoljuk, majd hozzáütünk egy egész tojást. Nem nagy erőfeszítés összedolgozni a hozzávalókat.  A liszt, a vaj, a só és a tojás nagyon szeretik egymást, hamar összeállnak,és együtt egy lágy, tenyeret simogató tésztává alakulnak. A cipócskát 10-20- percre a hűtőbe tesszük pihenni.
 

Ezalatt elkészítjük a töltelék hozzávalóit: a sajtot lereszeljük, a sonkát felcsíkozzuk, a tojásokat elkeverjük a tejszínnel. Hűha, de egyszerű!


A tésztát a pihentetés után kerek formájúra sodorjuk. Ne legyen túl vastag. 3-5 mm vastagságú jó lesz.
Tipp: Én fóliát terítek a sodródeszkára és a cipót erre helyezem, majd letakarom egy újabb fóliával, és a két (fólia)réteg közt sodrom. Ez sokat segít. A tészta nem ragad le, nem szakad el és nem kell lisztezni sem.
A tésztát  a fólia segítségével egy 30-35 cm átmérőjű pitesütőbe egyengetjük.
 
Ezután elősütjük. 5-8 percre 150 fokosra előmelegített sütőbe beküldjük. Ez azért fontos, mert a töltelék nagyon folyós, és ha nem sütjük elő az alapot, a közepén a tészta nyers maradhat.

Ha elősült, akkor ráhalmozzuk a reszelt sajtot, csíkra vágott sonkát és ráöntjük a tejszínes-tojásos keveréket, hogy az egyenletesen ellepje.
 
 

Ezek után következik a sütés. 150 fokon kb. 35-40 percig sütjük. Akkor jó, ha a sajt a tetején szépen megpirult, ja és persze a tojás a tejszínnel pedig megszilárdult.


Fogyaszthatjuk melegen, hidegen, friss salátával. Isteni finom, és ha még egy pohárka jófajta félszáraz fehérbor is van hozzá, akkor igazán tökéletes az ízek harmóniája. Ez boldogság!  Érdemes kipróbálni. Hajrá!!!

2014. március 25., kedd

A francia konyha



 


 Mi jut erről eszünkbe? Kifinomult, érdekes, igényes, macerás, csigák, békák, sajtok, borok, créme brulée, bagett, croissant...és még sorolhatnám.  Mindenkinek más.


 Olvastam valahol, hogy a francia konyha az olaszoktól vette át a lényegében római korra visszavezethető sütési-főzési módszereket. Ki gondolta volna?  A legenda szerint egy orvos leánya a középkorban Itáliából magával vitt néhány szakácsot Franciaországba, akik a francia konyha atyjainak tekinthetők. És az, hogy a francia konyha ilyen előkelő helyre került, és ilyen magas színvonalra fejlődött, a francia uralkodóknak, kiváltképpen a Bourbonoknak köszönhető, az ő életmódjuknak, életszeretetüknek.

Viszont kis szerencse is kellett ehhez a sikerhez, ami nem másban, mint a kedvező természeti és földrajzi adottságokban, valamint az alapanyagok bőséges választékában rejlik.

Magyarul: mindenük magvolt hozzá. Ugye?!
Ezen a héten franciás kedvben zajlik majd a főzőcskézés nálam. Van néhány francia ihletésű finomság, amit eredeti recept alapján saját képre formáltam, saját ízlés és igény szerint módosítottam.

 

 

 


2014. március 22., szombat

Pesztós grillzöldség


           
Ha sikerült elkészíteni a pesztót, íme, itt van hozzá egy egyszerű, finom és egészséges zöldséges recept. Lehet köretként is enni, de egy üde joghurmártással, lágy- vagy keménytojással könnyű ebédnek vagy vacsorának is megfelel.
 

HOZZÁVALÓK:

·         2 cukkíni (olyan 25 cm-es)  3-4 cm-es hasábokra vágva

·         2 szál répa, szintén hasonló nagyságú hasábokra vágva

·         1 db vastaghúsú pirospaprika és 1 db sárga paprika csíkokra vágva

·         1 fej vöröshagyma és 1 fej lilahagyma cikkekre vágva

·         8-10 fej gomba negyedekre vágva

·         4-5 evőkanál Pesztó

·        

Ízlés szerint lehet variálni a zöldségekkel. Adhatunk a kavalkádhoz padlizsánt, paradicsomot, zellert, krumplit… Ki mit szeret, vagy éppen minek van szezonja.

ELKÉSZÍTÉSE:

A zöldségeket előkészítjük: alaposan megmossuk őket; amit kell meghámozunk, lepucolunk.
Azonos méretű darabokra aprítjuk fel őket. Ez azért fontos, hogy egyenletesen tudjanak átsülni, na és persze esztétikailag is jót tesz nekik, sokkal jobban mutatnak így.

A felaprított zöldségeket egy nagy tálba tesszük, rácsorgatjuk a pesztót , picit sózzuk, és jól megkeverjük, hogy a zöldségeket alaposan bevonja ez a finom olajos-fűszeres réteg.
 Sütőpapírral bélelt tepsire halmozzuk, elegyengetjük, és 180 fokos (nekem légkeveréses) sütőben kb. 40 percig sütjük.

Amíg sül, könnyedén elkészíthetjük a joghurtos mártást:

·         3 evőkanál fehér joghurt

·         1 evőkanál tartármártás – ez a két hozzávaló ALAP. A többit el is lehet hagyni…

·         1 teáskanál  kedvenc mustár, pl. Dijoni

·         1 evőkanál apróra vágott friss petrezselyemzöldje

·         1 szál zsenge újhagyma vékony karikára vágva, lehet metélőhagyma is

Ezeket a finomságokat összekeverjük…És kész is.

Könnyű és finom.